ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Uczniowie PG15 na Politechnice Białostockiej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
Dziś jest 02.08.2021
Uczniowie PG15 na Politechnice Białostockiej w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

W dniu 22.05.2014r. grupa 30 uczniów z klas III naszej szkoły wzięła udział w XII Podlaskim Festiwalu
Nauki i Sztuki. Było to święto nauki i sztuki organizowane jest już po raz dwunasty przez białostockie szkoły
wyższe i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Każda uczelnia przygotowała wiele atrakcji. Były wśród nich wykłady, warsztaty, koncerty, przedstawienia, gry, pokazy, dyskusje. Nasi uczniowie w ramach wieloletniej współpracy PG15 z Politechniką Białostocką odwiedzili tę właśnie uczelnię. Uczniowie zwiedzili bibliotekę PB najnowocześniejszą w regionie. Zobaczyli jak samodzielnie wypożyczyć książkę korzystając ze specjalistycznych urządzeń. Dowiedzieli się też jak zwrócić książkę nie wchodząc do budynku.

Ponadto obejrzeli pojazdy do zadań specjalnych, nietypowe, skonstruowane przez studentów w ramach różnego rodzaju działań dydaktycznych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej oraz obejrzeli na tym samym Wydziale pokaz robotów przemysłowych. Odwiedzili także Wydział Elektryczny, gdzie zobaczyli prezentację dotyczącą fal elektromagnetycznych w systemach komunikacji bezprzewodowej.

Organizatorem wyjścia uczniów na Politechnikę Białostocką i ich opiekunem była psycholog szkolny/koordynator ds. doradztwa zawodowego Pani Maria Szmidt.
Opublikowano: czwartek, 29, maj 2014 06:52
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader
KREATORZY PRZYSZŁOŚCI

tabliczka