ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna "Śladami bł. ks. Michała Sopoćko"
Dziś jest 02.08.2021
"Śladami bł. ks. Michała Sopoćko"

Kontynuując realizację projektu pt. "Śladami bł. ks. Michała Sopoćko" uczennice naszej szkoły odwiedziły kolejne miejsce pobytu Błogosławionego. Tym miejscem jest ul. Poleska 42. Znajduje się tam kaplica i mieszkanie, w którym przez ostatnie 5 lat swojego życia mieszkał i zmarł ks. Michał Sopoćko. Obecnie mieszkają siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Jest to zgromadzenie założone przez świętego na życzenie Pana Jezusa. Uczennice miały możliwość zwiedzania mieszkania - muzeum i zobaczenia osobistych przedmiotów należących do Błogosławionego. Podczas rozmów z sistrami dziewczeta usłyszały różne historie z Nim związane. Jedna z sióstr dała osobiste świadectwo - wpływu ks. Michała Spoćko na swoje życie i powołanie zakonne.

Nasze spotkanie zakończyłyśmy modlitwą w kaplicy. Był to drugi etap naszego pielgrzymowania "Śladami bł. ks. Michała Sopoćko".

 

Katechetka

Bożena LaskowskaOpublikowano: wtorek, 25, luty 2014 13:54
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader
KREATORZY PRZYSZŁOŚCI

tabliczka