ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4
w Białymstoku
Główna Szkoła-kreatywna- lekcje niemieckiego inaczej
Dziś jest 26.02.2020
Szkoła-kreatywna- lekcje niemieckiego inaczej

We wrześniu 2015 roku Publiczne Gimnazjum nr 15 rozpoczęło realizację projektu: Szkoła XXI wieku – jak uczyć, żeby nauczyć w ramach programu Erasmus plus. Koordynatorem przedsięwzięcia jest pani Katarzyna Wądołowska – Koneczny.

       Projekt ma na celu podniesienie jakości pracy szkoły poprzez udział kadry zarządzającej oraz nauczycieli w kursach i szkoleniach zagranicznych, w czasie których podniosą oni własne kompetencje zawodowe. Poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką, a także pogłębienie współpracy międzynarodowej zmieni oblicze szkoły i uatrakcyjni proces nauczania.

    Na początku października 2015 roku pani Iwona Lubińska uczestniczyła w tygodniowym szkoleniu organizowanym w St. Julian’s na Malcie.

W lutym zaś bieżącego roku p. Barbara Kornieluk wzięła udział w kursie zaoferowanym przez szkołę Horizonte w Regensburgu w Niemczech. Kurs nosił tytuł: Methoden und Sprache. Kurs miał na celu podniesienie kompetencji językowych, poznanie nowych metod pracy oraz aktualizację wiedzy na temat  kraju, w którym odbywało się szkolenie. Wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów okazała się dobrą inspiracją do stosowania aktywnych metod nauczania oraz przyczyniła się do większej otwartosci nauczyciela na nowości , pobudziła na nowo motywację do pracy z uczniem. 
Opublikowano: czwartek, 31, marzec 2016 19:45
Kontakt
 
 
Zespół
Szkolno-Przedszkolny Nr 4
Porzeczkowa 11
15-815 Białystok

tel. (85) 653-08-60 (szkoła)

fax. (85) 653-08-61

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz
loader