Główna Spotkanie dzieci z przedszkola ze Strażą Miejską – Bezpieczne wakacje
Dziś jest 14.11.2019
Spotkanie dzieci z przedszkola ze Strażą Miejską – Bezpieczne wakacje

Dnia 12.06.2019 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne pracowników Straży Miejskiej: p. Kozioł Agnieszki i p. Rybnik Marty z grupą dzieci 5-6-letnich „Cytrynki” z PS nr 86, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Dzieci wysłuchały, jak należy się zachowywać, aby wakacyjne zabawy w: domu, na placu zabaw, nad wodą, w górach czy podczas leśnych wycieczek były bezpieczne. Przestrzegały również przed niebezpieczeństwami na jakie dzieci mogą być narażone w przypadku kontaktów z osobami obcymi czy kontaktu z psem. Dzieci mogły dowiedzieć się też, dlaczego kask, odblaski  oraz wyposażenie roweru są tak ważne podczas jazdy rowerem. Przypomniane zostały także zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Spotkanie z przedszkolakami miało na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń jakie mogą mieć miejsce w czasie wakacji oraz jakie zachowania zapobiegają tym zagrożeniom.

Informuje psycholog szkolny

Maria Szmidt