Główna Zajęcia profilaktyczne „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantką
Dziś jest 22.10.2019
Zajęcia profilaktyczne „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z policjantką

W dniu 22.05.2019 r. w SP 38 odbyło się spotkanie uczniów klas I-szych i II-gich z Panią Martą Gawieńczyk z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którego celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów w okresie zbliżających się wakacji. Pani policjantka przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię. Przypomniała także jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem. Przedstawiła dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu, na podwórku. Omówiła jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, a także jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców. Uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy i w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji.

Informuje psycholog szkolny

Maria Szmidt